| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 26mm domed clear focusing lens |
| Focus Range | 20° - 30° |
| Rotation & Tilt | 360° rotation / 28° tilt |
| Material | Aluminium |
| Available Finishes | Aluminium: black, white, chrome or natural |
| Ferrule Size | M10 or 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm |
| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 13mm clear domed lens |
| Beam Angles | 20° - 30° |
| Rotation & Tilt | 360° rotation / 60° tilt |
| Material | Acetal |
| Available Finishes | Black |
| Ferrule Size | Custom |
| Fibre Sizes | 1mm to 3mm |
| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 18mm clear biconvex lens |
| Beam Angles | 55° - 60° |
| Rotation & Tilt | 360° rotation / 60° tilt |
| Material | Acetal |
| Available Finishes | Black |
| Ferrule Size | Custom |
| Fibre Sizes | 1mm to 3mm |