| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | Clear bullet lens |
| Material | Aluminium or Polycarbonate |
| Available Finishes | Aluminium: black, white, chrome or natural Polycarbonate: black, white |
| Weight | Aluminium: 26.6g Polycarbonate: 14.8g |
| Mounting Method | Recessed, secured with springs |
| Mounting Hole Size | 40mm |
| Ferrule Size | 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 6mm |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|