| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 26mm domed clear focusing lens |
| Focus Range | 20° - 45° |
| Material | Aluminium, Stainless Steel or Polycarbonate |
| Available Finishes | Aluminium: black, white, chrome or natural Stainless Steel: natural Polycarbonate: black, white |
| Weight | Aluminium: 44.4g Polycarbonate: 18.8g Stainless steel: 106.4g |
| Mounting Method | Recessed, secured with springs |
| Mounting Hole Size | 40mm |
| Ferrule Size | M10 or 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|