| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 26mm domed clear focusing lens |
| Focus Range | 12° - 22° |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Finishes | Natural Stainless Steel |
| Weight | 281.6g |
| Mounting Method | M6 Screwfix through supplied bracket |
| Ferrule Size | M10 |
| Fibre Sizes | 5mm to 8mm |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|