| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 13mm domed clear focusing lens |
| Focus Range | 15° - 30° |
| Rotation | 360° |
| Tilt | 60° |
| Material | Aluminium or Stainless Steel* |
| Available Finishes | Black, white, natural or chrome* |
| Weight | 24.5g |
| Mounting Method | Recessed, secured with springs |
| Mounting Hole Size | 30mm |
| Ferrule Size | M7 |
| Fibre Sizes | 2mm to 4.5mm |
*Stainless steel material & chrome finish are special order only with additional costs and extended lead times.
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|