| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 26mm clear focusing lens |
| Focus Range | 20° - 50° |
| Material | Aluminium |
| Available Finishes | Black, white, chrome or natural |
| Weight | 58.3g |
| Mounting Method | Recessed, secured by retaining ring |
| Mounting Hole Size | 38mm |
| Ferrule Size | M10 |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm |
Chrome finish subject to availability, is special order and an extended lead time may be required.
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|