| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | Clear focusing lens |
| Focus Range | 25° - 48° |
| Articulation | Tilt: 60° / Rotation: 360° |
| Material | Aluminium |
| Available Finishes | Black, white, chrome or natural |
| Weight | 19.2g |
| Mounting Method | Recessed, secured by retaining ring |
| Mounting Hole Size | 27mm |
| Ferrule Size | M8 |
| Fibre Sizes | 2mm to 6mm |
Chrome finish subject to availability, is special order and an extended lead time may be required.
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|