| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 26mm domed clear focusing lens |
| Focus Range | 25° - 45° |
| Rotation & Tilt | 360° rotation / 28° tilt |
| Material | Aluminium, Stainless Steel or Polycarbonate |
| Available Finishes | Aluminium: black, white, chrome or natural Stainless Steel: natural Polycarbonate: black, white |
| Weight | Aluminium: 58.5g Stainless Steel: 121.1g Polycarbonate: 37.7g |
| Mounting Method | M6 screwfix through supplied bracket |
| Ferrule Size | M10 or 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|