| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Lens | 26mm domed clear focusing lens |
| Focus Range | 25° - 45° |
| Available Materials | 316 Stainless Steel Aluminium |
| Available Finishes | Natural Stainless Steel Aluminium in black, white or natural |
| Weight | Stainless Steel: 52.8g Aluminium: 29.6g |
| Mounting Method | M4 Screwfix through supplied bracket |
| Ferrule Size | M8 |
| Fibre Sizes | 2mm to 6mm |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|