| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Glass | 38mm clear or frosted flat lens |
| Beam Angle | 75° |
| Material | 316 stainless steel |
| Available Finishes | Natural stainless steel |
| Weight | 497.1g |
| Mounting Hole Size | 48mm diameter |
| Ferrule Sizes | M10 or 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm diameter |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|