| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Glass | 30mm clear glass with internal 13mm tiltable domed lens which can be either clear or frosted |
| Beam Angle | 40° - 60° |
| Material | 316 stainless steel |
| Available Finishes | Natural stainless steel |
| Weight | 84.2g |
| Mounting Hole Size | 36mm diameter |
| Ferrule Sizes | M10 or 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm diameter |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|