| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Glass | 13mm clear or frosted |
| Beam Angle | 54° |
| Material | 316 stainless steel |
| Available Finishes | Natural stainless steel |
| Weight | 29.3g |
| Mounting Hole Size | 19mm diameter |
| Ferrule Sizes | M10 & 8mm smooth |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm diameter |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|