| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Glass | 10mm clear or frosted flat lens |
| Beam Angle | 70° |
| Material | 316 stainless steel |
| Available Finishes | Natural stainless steel |
| Weight | 10.5g |
| Mounting Hole Size | 13mm diameter |
| Ferrule Sizes | M8 or M10 |
| Fibre Sizes | 2mm to 8mm diameter |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|