| TECHNICAL INFORMATION | |
|---|---|
| Glass | 13mm clear or frosted focusing lens |
| Beam Angle | 20° - 40° |
| Material | 316 stainless steel |
| Available Finishes | Natural stainless steel |
| Weight | 13.3g |
| Mounting Hole Size | 15mm diameter |
| Ferrule Sizes | M8 or M10 |
| Fibre Sizes | M8: 2mm to 6mm diameter M10: 2mm to 8mm diameter |
| CONFIGURATIONS | Click the option buttons below to create the fitting model number |
|---|